T.C. AKSARAY VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

Cemalettin BAL

AKSARAY İL MÜFTÜSÜ

 

Aslen Çankırılı olup, 1963 yılında Ankara’da  doğmuştur. 08.09.1981 yılında Ankara İmam Hatip Lisesini bitirerek orta öğrenimini tamamlamıştır.

 

1981 yılında Marmara İlahiyat Fakültesini kazandı ve öğrenimi devam ederken 24.07.1984 tarihinde İstanbul Eminönü Nalbant Camiinde vekil İmam-Hatip olarak görev almış ve fakülte bitince 15.04.1986 tarihinde Ankara Çankaya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı camiinde aday İmam-Hatip olarak göreve başlamıştır.

Askerlik hizmetinden dolayı 02.08.1986 yılında bu görevinden ayrılmış, 03.11.1987 tarihinde askerlik hizmetini tamamlayarak tekrar göreve dönmüştür.

1989 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Eğitim Merkezinde bir yıl süreli yabancı dil (Almanca) kursunu başarıyla bitirmiştir. 1992 yılında İstanbul Haseki Eğitim Merkezine girmeye hak kazanmış ve 10. dönem olarak 1994 yılında başarıyla bitirmiştir.

 

İstanbul İli Küçükçekmece İlçe Müftüsü görevinde iken 11.06.2015 tarihinde Aksaray İl Müftüsü olarak göreve başlamıştır. İl Müftümüz 4 erkek 1 kız olmak üzere 5 çocuk sahibi olup, yabancı dil olarak Almanca ve Arapça bilmektedir.