T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Aksaray Müftülüğü

13.02.2018

100 ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ UMRE PROGRAMININ SEMİNERLERİ DE VERİLDİ

İl Müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfı Aksaray şubesi birlikteliğinde gençliğe yönelik yapılan faaliyetler kapsamında Aksaray Üniversitesi öğrencilerinden kura ile belirlenen 100 öğrenciye tertip ettiği yarışmasız sınavsız umre programı için Seminer düzenlendi.

Kura da ismi çıkan 100 Aksaray öğrencisine özel düzenlenen ücretsiz Umre programına 50 öğrenci daha indirimden faydalanarak gruba dâhil oldu. 150 öğrenciden oluşan gruba 12 – 13 Şubat 2018 tarihinde İl Müftülüğümüz Konferans salonunda seminer düzenlendi. Kur’an tilaveti ile başlayan seminerde Umre ile ilgili görsel sunumlar izlendi. İl Müftümüz Cemalettin BAL yaptığı konuşmasında Yolculuğa çıkmadan önce yapılan manevi hazırlık ile İbadet bilinci konularını ele aldı. 2 gün süreyle devam Umre seminerinde yapılacak Umre ibadetinin menasikleri uygulamalarla da işlendi.  

İl Müftümüz Cemalettin Bal İle birlikte Müftü Yardımcıları Yaşar Zengin, Ali Işık, ve Vaiz M. Fatih Yar, Sümeyye Altınok’ un da katıldığı seminerden ziyadesiyle istifade ettiklerini dile getireren Aksaray Üniversitesi öğrencileri kutsal topraklara gitmek için bu imkan ve şartları sağlayan İl Müftümüz Cemalettin BAL’ a teşekkürlerini ilettiler.

Aksaray Üniversitesi Öğrencilerine yönelik düzenlenen Ücretsiz Umre yolculuğu 15 Şubat 2018 Perşembe günü İl Müftülüğümüz yanı Cemalettin Aksarayi Camiinde kılınacak İkindi namazına mütakiben yapılacak merasimle uğurlanacak..