10.03.2023

İl Müftümüz Veysel Işıldar, "Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum" projesi kapsamında Piri Mehmet Paşa Ortaokul öğrencileri ile bir araya geldi.

İl Müftümüz Veysel Işıldar, "Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum" projesi kapsamında Piri Mehmet Paşa Ortaokul öğrencileri ile bir araya geldi. Gençlik merkezinde olan görüşmede ortaokul öğrencilerine, Selam ne demektir? milli ve manevi değerlerimiz nedir? konulu konuşmasında İl Müftümüz Işıldar öğrencilere; "Millî ve manevî değerlerine, örf, adet ve geleneklerine bağlı olan toplumlar, sahip oldukları bu değerler sayesinde ayakta kalabilmişlerdir. Dinî ve ahlâkî değerleri ihmal ederek, sadece maddî güce dayanarak varlığını sürdürmeyi amaçlayan toplumlar ise, yok olup gitmişlerdir. Bunları Yüce Allah bizlere Kur'an-ı Kerim'in birçok ayetinde bildirmekte ve bunlardan ibret almamızı istemektedir." dedi
İl Müftümüz, gençlik merkezini ziyarete gelen öğrencilere, beraberinde gelen öğretmenlerine ve öğrencilerle ilgilenen hocalarımıza çok teşekkür etti.