28.05.2024

İl Müftümüz Veysel Işıldar “40 Hadis Ezber Yarışması Ödül Törenine” Katıldı

İl Müftümüz Veysel Işıldar, Aksaray Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri arasında düzenlenen “40 Hadis Ezber Yarışması Ödül Törenine” katıldı.

 

Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Okul Müdürü Ahmet Anaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ın açış konuşmalarının ardından söz alan İl Müftümüz yaptığı konuşmada:

“Peygamberimizin sözlerini ezberleyip onunla amel edenler için büyük müjdeler olduğunu yine Peygamberimiz ifade ediyor. Bu yarışmalar vesilesiyle okunan, ezberlenen hadisler gençlerimizin hayatlarına dokunarak büyük hayırlara vesile oluyor. Tüm bu süreçlerde emeği geçenlere ve destek olanlara teşekkür ediyorum. Peygamberimizin buyurduğu gibi ‘Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir.’ İfadelerine yer verdi.

 

Protokol konuşmalarının ardından öğrencilerin okuduğu şiirler ile program devam etti. Sonrasında yapılan ödül töreninde Şeyh Edebali Ortaokulunda eğitim gören 190 öğrencinin katıldığı yarışmada 5 öğrenci birinci olarak tam altın, 3 öğrenci ikinci olarak yarım altın, 2 öğrenci üçüncü olarak çeyrek altın, 2 öğrenci de jüri oylarıyla 2 adet gram altın aldı. 14 öğrenci ise dereceye girerek gram altın sahibi oldu.